Masáže

Klasická masáž – bolesti zad 2

Často se mě kamarádi ptají, k čemu je masáž dobrá. Jestli ji potřebují, když je nic nebolí, nemají problémy s pohybem ani bolesti atd... Během života se na nás "valí" spousty povinností, střídají se šťastná období s těžkými, a člověk cítí, že je toho na něj dost. Ne tolik, aby šel k lékaři, ale ne tak málo, aby se nad tím dalo opakovaně jen mávnout rukou. Masáž je prostředkem, který nám pomáhá vzepřít se návalu každodenní vyčerpávající práce a odolat tlakům v soukromém životě. Pro mnohé z nás je pocit ztuhlých kloubů a bolest ve svalech již zcela běžným pocitem, na nějž jsme si zvykli a odsunuli ho z vědomí. Proto si často teprve až po absolvování masáže uvědomíme, jak byly naše svaly namožené, napjaté... a že nás překonávání nepříjemných pocitů s tím spojených stálo zbytečně mnoho energie. Dobře provedená masáž vede k celkovému pocitu pohody, tepla, bezpečí a tím umožňuje zharmonizování a zotavení těla i ducha. Dotek, starý jak lidstvo samo, má mocnou přirozenou léčivou schopnost, která je dostupná nám všem (stejně jako např. úsměv). Masáž nejen uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu, ale předává také teplo, pocit jistoty a sebeúcty. Když masáž doplníme účinky esenciálních olejů, pak hýčkáme všechny stránky své bytosti....

Každé hnutí mysli vede k okamžité produkci hormonů. Pokud se jedná o negativní myšlenky a emoce, jsou jedovaté. Naopak mentální polohy radosti, štěstí a lásky mají léčivý účinek. Trvale šťastný člověk prakticky nemůže onemocnět. Je jasné, že tento stav je takřka nemožné trvale udržet, avšak alespoň bychom se o to měli snažit...
Každý náš orgán má na svých buněčných stěnách tisíce receptorů. Jsou to taková minivrátečka, kterými buňky dovnitř pouštějí jednotlivé molekuly. Orgány dle své symboliky mají pro některý druhy myšlenek a emocí těchto otvůrků víc. Například ledviny takto poškozuje strach, nejistota a negativní myšlenky týkající se partnerů. Játra zase budou vychytávat více bílkovin vzteku a zloby. Slinivka bude poškozována zklamáním, stresy se budou promítat do žaludku, srdce a cév, dle jejich povahy atd.
Všechny staré, moudré zdravotní systémy, včetně buddhistické filozofie, nám radí, abychom udržovali krb svých myšlenek v čistotě. Abychom žili v mravnosti a radosti, abychom milovali sebe, své bližní a život jako takový. Tato energie je absolutně nadřazena způsobu stravování. Šťastnému a milujícímu člověku neublíží ani nezdravá strava. A naopak, nešťastného člověka, zmítaného negativními emocemi před chorobou nezachrání ani ta nejzdravější dieta. Obvyklé však je, že takový člověk ani moc zdravě nežije a ten, kdo opravdově miluje, automaticky jí zdravě.

Je nutno si uvědomit, že není až tak důležité, co sníme, jako to, co se vstřebá. A právě vstřebávání živin v tenkém střevě je úzce propojeno s psychickým stavem. Pokud během jídla jsme v klidu a soustředíme se na pokrm, vychutnáváme jej, bude se vstřebávat kvalitně a nebude tělu škodit. Jedovaté složky budou rychle eliminovány. Zatímco ten, kdo své jídlo hltá ve stresu, vstřebá chaoticky - a toto, byť i zdravé jídlo, bude působit jako jed. Střeva i žaludek jsou obalena jemnou sítí vegetativních nervů. Ovládají jejich pohyby a funkce. Jsou přes míchu a vegetativní nervové provazce spojeny s mozkem. Takže psychický stav, myšlenky a emoce přímo ovlivňují kvalitu našeho vstřebávání a trávení.

Více informací na: https://www.celostnimedicina.cz