Masáž drahými kameny  

DRUHY MASÁŽÍ - ANEB JAKOU SI VYBRAT ?

 

Klasická masáž

Klasická masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži). Klasická masáž může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin klouby fixujících. Je třeba dodat, že masáž neposiluje svaly, pouze je může připravit na lepší výkon právě díky výše zmíněnému. Každou dekádou je, bohužel, zhruba deset procent svaloviny přeměněno na vazivo. Ke zpomalení tohoto procesu přispívá především pohybová aktivita, avšak i klasická masáž. U klasické masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty,které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.

Relaxační masáž

Masáž působí na nervový systém klienta prostřednictvím dotyku maséra. Oproti klasické masáži se jedná o velmi jemné hmaty, kterými se roztírá olej po těle. Tahy, rychlost a směr se lišší, třídá se dynamika. Organismus se pod vlivem relaxační masáže uvolňuje, zklidňuje a zpomaluje se rytmus srdce a dechu. Krevní tlak klesá, uvolňují se svaly a dochází i ke snížení produke stresových hormonů. Je pravděpodobné, i když ještě ne zcela ověřené, že toto uvolnění také zvyšuje dostupnou hladinu serotininu. Serotonin je chemická látka v našich tělech, která pozitivně ovlivňuje emoce a myšlenky. Relaxační účinek masáže tak napomáhá zmírňovat fyzické dopady stresu a tím i rizika se stresem spojená. Stres v našem životě může přispívat především k celkovému oslabení naší imunity, ke zvyšování krevního tlaku, k srdeční arytmii, úzkosti, nespavosti, chronické únavě, či k sexuálním dysfunkcím, zažívacím potížím a v neposlední řadě i k psychickým problémům. Dopady stresu na lidské zdraví jsounenápadné, ale významné.

 

Sportovní – rekondiční masáž

Sportovní a rekondiční masáž je vyhledávána především sportovci a lidmi, pro které je zvýšená pohybová aktivita běžnou součástí života ať již během celého roku nebo jen při sezónních sportovních aktivitách. Tento druh masáží je vhodné použít jako přípravu těla pro plánovanou zvýšenou námahu, např. před aktivně trávenou dovolenou nebo sportovně laděným výletem, a to zejména v případech, kdy tělo není pravidelnými tréninkem udržováno v potřebné kondici. Lze tak předejít nepříjemnostem v podobě natažených šlach či svalů nebo i jiným vážnějším úrazům zejména u tzv. "svátečních" sportovců. Rekondiční regenerační masáž se též doporučuje provést po zvýšené pohybové aktivitě, přičemž dojde k uklidnění namáhaných svalů a tím k načerpání vydané energie, zejména když jsou ke konci masáže použity klasické relaxační techniky. Sportovní masáž se od relaxační masáže liší především vyšší frekvencí (rychlostí) jednotlivých masérských chvatů, jejich vyšší intenzitou (masáž je více silová) a též jejich větší hloubkou (silnějším tlakem a stiskem). Sportovní a rekondiční masáže lze opět provádět na celém těle klienta nebo jeho částech, včetně vhodných a doporučených kombinací.

Aroma

Relaxační aroma masáž je dokonalým spojením vybraných masérských technik s použitím esenciálních olejů a uklidňující akupresurou. Využíváme při ní léčebné prvky klasické masáže, uvolňující techniky havajské masáže předloktím, hluboce relaxační techniky akupresurní masáže hlavy a chodidel. Správně zvolené éterické (aroma) oleje jsou silné a účinné přírodní prostředky, které působí léčebně při fyzických obtížích, příznivě ovlivňují psychickou rovnováhu, nervový systém a emoce, spouští samoléčebný proces organismu, pomáhají dodat energii a vitalitu. Neocenitelné jsou v prevenci.

 

Reflexní masáž plosky nohy

Reflexologie nohy je šetrná a účinná technika, která aktivuje přirozené léčebné síly organismu a přispívá k obnovení tělesné i duševní rovnováhy. Tělo se léčí samo - když dostane možnost. Terapií reflexních zón se vytvářejí základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí. Pomocí jemné reflexní masáže a stlačováním příslušných bodů na chodidle dokážete ulevit od bolesti, rozproudíte tok energie v těle, a celkově tak navodíte pocit pohody a harmonie. Reflexologie nohy je ušlechtilé umění, úžasná věda a nesmírně účinná forma terapeutické masáže chodidel.

 

Lymfatická masáž (manuální lymfodrenáž)

Buňky našeho lymfatického systému hrají neocenitelnou roli např. při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek, které se dostávají do těla potravou, vzduchem, pokožkou nebo vznikají jako odpady metabolismu a jsou vyloučeny pomocí mízních (lymfatických) cév a uzlin. Masáž/drenáž či přirozený pohyb pomáhá tomuto systému, aby zátěž dovedl zvládnout. Odpad z tkání je odváděn do cév lymfatické soustavy, choroboplodné zárodky jsou přeneseny do mízních uzlin, kde jsou zneškodňovány. Lymfatické masáže tak napomáhají organismu aktivovat vlastní obranný systém, a proto jsou vhodné pro všechny na posílení organismu. Manuální lymfodrenáž je ovšem nejen léčebná metoda, ale díky pozitivním účinkům na kůži a podkoží i účinným ošetřením celulitidy, otoků a pokožky. Lehký tlak, používání kruhovitých či spirálovitých hmatů s pomalou frekvencí vychází ze znalostí lymfatického systému a směřuje odtok lymfy ke sběrným uzlinám.U manuální lymfatické masáže se nepoužívají žádné oleje, masážní emulze, ani jiné přípravky. Ošetřovaný nesmí cítit žádnou bolest.

Medová detoxikační masáž

Medová detoxikační masáž je velmi účinná tradiční metoda zlepšující stav organismu. Odstraňuje toxiny z těla, omezuje projevy stresu a redukuje následky nezdravého životního stylu. Imunitní systém může být oslaben nebo zhroucen nahromaděnými toxiny a jedy, které se do těla dostávají z životního prostředí, potravin a léků. Zhroucení imunitního systému má za následek propuknutí mnoha nemocí. Normální cesty vylučování jedů z těla jsou přes střeva, plíce a pokožku. Pokud toto vylučování nestačí, začne si tělo hledat náhradní dráhy, které jsou příčinou chorob - chronická rýma, senná rýma, záněty nosních dutin, kožní vyrážky, hnisavé pupínky, výtoky, ekzémy, astma, revmatismus, choroby střev, infekce močových cest, svalové bolesti, tvoření puchýřů na pokožce a odlupováním kůže. Med má skvělé detoxikační účinky, odplavuje z těla nahromaděné škodliviny, které si tělo shromáždilo ve svých tkáních v průběhu života. Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Pomocí speciální tlakové masáže vyplavou toxiny na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné. Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti nemocem, lze ji však aplikovat i pro zvládnutí stresu, při chronických a civilizačních chorobách, při jarních očistných kůrách, únavě, oživuje vnitřní organismus, čistí pokožku a zanechává ji sametově hladkou. Během medové masáže působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus.

 

Čokoládová masáž s peelingem


Čokoládová masáž je opravdovým pokušením pro všechny milovníky její nádherné vůně. Řadíme ji mezi luxusní aroma masáže. Čokoláda má totiž kromě báječné chuti také výborné relaxační a regenerační účinky. Obsahuje velké množství antioxidantů, skvěle působí proti celulitidě, tonizuje a hydratuje Vaši pokožku. Kromě vyhlazené a mladě vypadající pokožky si z masáže odnesete i vynikající náladu, protože čokoládová masáž podporuje tvorbu hormonu štěstí a tak dosáhnete úžasného uvolnění. Zapomenete na stresy z běžného dne a zrelaxujete své tělo i mysl. Čokoládová masáž je však pouze začátek. Celá procedůra se skládá ze 3 částí: masáž aroma olejem (kokos, čokoláda nebo skořice), poté se tělo posype pravou praženou kávou nebo kokosem a provádí se nepatrnými tahy peeling celého těla. Horkým ručníkem se z těla odstraní peeling s olejem a na kůži se pomaloučku nanáší pravá teplá čokoláda obohacená o výživové složky blahodárné pro kůži. Masér provádí jemné tahy, jakoby chtěl čokoládu do kůže vmasírovat. Poté si užijete relaxační zábal. A byl by hřích po takové masáži si kousek této lahůdky nevložit do úst a nenechat ji blahodárně působit též zevnitř.