Kosmetika pro muže

08.02.2012 23:38

Ošetření pleti pro muže

Kattints ide a teljes kép megtekintéséhez

Také pleť mužů si zaslouží neméně stejnou péči jako pleť žen. Salón Wendy nabízí základní kosmetické ošetření tedy i jim. 60min procedura se skládá:

1) omytí obličeje

2) tonizace obličeje

3) nanesení vhodné masky, během působení masky - masáž hlavy a obličeje

4) ošetření ultrazvukovou špachtlí - vyčištění "černých teček"

5) závěrečná tonizace

6) použití vhodného krému

7) v případě potřeby lze použít iontovač, který vpraví do pleti potřebné látky, které si pleť vyžaduje - např. vitamíny, minerály atd.

8) nabízíme samozřejmě ošetření kosmetikou určenou speciálně pro muže (kosmetické ošetření se doporučuje min. 1x za 4 týdny, dle stavu pokožky)

 

Cena ...................... 60 min / 300 Kč.

 

Únava, stres a působení znečištěného ovzduší se nevyhýbá ani mužům. I oni mají citlivou pleť. Ostatně podle studie Ipsos Europe 2001 každý druhý muž mladší 35 let uvádí, že má právě citlivou pleť. Pleť mužů je na rozdíl od té ženské mastnější, silnější a teplejší, jelikož je v ní více krevních vlásečnic. Každodenní holení některé z těchto vlastností ještě zvýrazňuje, protože při holení pleť přichází o povrchový kožní maz, což způsobuje podráždění, drobné záněty a v jisté míře i dehydrataci pleti. Mužská pleť je proto citlivější vůči agresivním vlivům vnějšího prostředí.

 

Odlišnosti mužské kůže
Je až o 20 % hutnější než ženská kůže, udržuje větší množství vody a její metabolismus vyžaduje větší energetický přísun.
Struktura dermis je bohatší na kolagenová vlákna. Mužská kůže je hutnější, a proto stárne odlišným způsobem a později.
Mazové žlázy jsou početnější a aktivnější. Produkují až 2x více mazu. Proto je mužská pleť přirozeně mastnější, lesklejší a má větší sklon k nedokonalostem.